Śledź nas

Aranżacja pojedynczych wnętrz

  /  Aranżacja pojedynczych wnętrz
Zupełna metamorfoza wybranej przestrzeni w Twoim wnętrzu!

Aranżacja pojedynczych wnętrz – Warszawa i cała Polska

Jeśli nie potrzebują Państwo remontować całej nieruchomości, a jedynie pojedyncze pomieszczenie, trafili Państwo w dobre ręce! Pomożemy odmienić jedno wnętrze tak, aby byli Państwo zadowoleni z całej swojej przestrzeni. Jak to możliwe?

Modyfikowane pomieszczenie dopasujemy do całej przestrzeni, aby zachować spójność charakteru. Stworzymy takie piękne miejsce, w którym będą się Państwo czuli wreszcie u siebie – komfortowo, dobrze, szczęśliwie. To wnętrze będzie pasować do osobowości i stylu życiu jego domowników – będzie też inspirować, relaksować i poprawiać nastrój.

Proponujemy Państwu aranżację wnętrz w Warszawie i w całej Polsce – od projektu, przez dostarczenie mebli i dodatków, po nadzór nad remontem i realizacją projektu. Zakres usług zawsze dopasowujemy do Państwa potrzeb i oczekiwań. Zapraszamy!

Co jest dla nas najważniejsze podczas aranżacji wnętrz?

Za naszą pracą stoi pasja tworzenia, artyzm, dążenie do perfekcji oraz niesłabnące pragnienie indywidualizmu. W tej naszej wizji dom jest przestrzenią nie tylko praktyczną, ale także emocjonalną.

Chcemy, aby zaaranżowane przez nas wnętrze było unikatowe – tak jak jego właściciele. Dlatego najważniejsze jest dla nas poznanie potrzeb, gustu i oczekiwań naszego Klienta – w ten sposób możemy stworzyć przestrzeń indywidualną i idealnie dopasowaną, w której będą Państwo czuć się dobrze.

  • Dopasowanie wnętrza do przestrzeni. W przypadku aranżacji jednego wnętrza zawsze chcemy je maksymalnie dobrze dopasować do stylu aranżacji reszty przestrzeni, tak aby całość prezentowała się spójnie lecz przede wszystkim do oczekiwań samych inwestorów. Dobrze poruszamy się w różnych stylach oraz uwielbiamy je łączyć – wykreujemy taką przestrzeń, która będzie harmonizować z resztą nieruchomości i z Państwa marzeniami.
  • Praca sercem i rozumem. Świetnie odnajdujemy się w różnej stylistyce– potrafimy wyczuć panujący w domu klimat i te emocje, które są bliskie jego mieszkańcom. Pracujemy sercem, bo uwzględniamy uczucia, chcemy zapewnić Państwu to, czego we wnętrzu domu Państwo szukają. Pracujemy rozumem, bo estetyka to nie wszystko – przestrzeń musi być też komfortowa i użyteczna!
  • Unikatowość w każdym calu. Dążenie do unikatowości jest zapisane już w naszym DNA – sami pragniemy indywidualizmu i chcemy go zapewnić innym. Każdy mebel i każdy element wystroju Państwa aranżowanego wnętrza będzie jedyny w swoim rodzaju – drugiego takiego nie znajdą Państwo nigdzie indziej. To będzie przestrzeń wypełniona Państwa duszą!
  • Inwestycja na lata. Nie mniej ważna od unikatowości, indywidualizmu oraz perfekcyjnie dopracowanej estetyki jest dla nas jakość. Projektowane przez nas meble i dekoracje muszą powstać z solidnych, wytrzymałych i trwałych materiałów, którym niestraszny będzie upływ czasu, intensywna eksploatacja i zmieniające się warunki otoczenia. Zaaranżowane przez nas wnętrze zachowa swój nienaganny standard na wiele lat.

Jak przebiega aranżacja wnętrz w Ornali Interiors?

Jak już wspomnieliśmy, z każdym naszym Klientem współpracujemy indywidualnie. Zakres i rodzaj prac dostosujemy do Państwa potrzeb i oczekiwań. Każdy projekt jest inny, ale my działamy elastycznie i nie boimy się wyzwań. Natomiast zwykle mogą Państwo liczyć na co najmniej sześć rodzajów usług.

Aranżacja wnętrz krok 1 – Analiza potrzeb Klienta

Państwa potrzeby, oczekiwania i preferencje są podstawą naszej pracy. Podczas miłej rozmowy podyskutujemy o stylistyce, w której się Państwo dobrze czują oraz o takich niezbędnikach, które powinny się znaleźć w nowej przestrzeni, a także o Państwa marzeniach. Ustalimy również wysokość budżetu, aby w dalszej kolejności móc zaproponować rozwiązania, które w żadnym wypadku nie przekroczą tego założonego pułapu.

Aranżacja wnętrz krok 2 – Inwentaryzacja, pomiary, rysunki

Kolejną niezbędną do aranżacji wnętrza czynnością są dokładne pomiary. Musimy też zorientować się w istniejących w pomieszczeniu instalacjach i – jeśli Państwo sobie tego życzą – uwzględnić te elementy, które mają pozostać we wnętrzu. Pracujemy zarówno „stacjonarne”, czyli mierzymy i oglądamy wnętrze osobiście, jak i na podstawie rysunków i rzutów, które nam Państwo dostarczą.

Aranżacja wnętrz krok 3 – Projekt koncepcyjny

Znając Państwa gust, upodobania i potrzeby, stworzymy wstępną koncepcję aranżacji wnętrza – takie moodboardy, czyli warstwę „wrażeniową” projektu. Na tym etapie poznają Państwo także rozkład głównych mebli i elementów w pomieszczeniu. Po skonsultowaniu moodboardów będziemy wiedzieć, czy nasze założenia są słuszne, czy też musimy je jeszcze zweryfikować i dopracować.

Aranżacja wnętrz krok 4 – Projektowanie detali

Następnie opracujemy aranżację wnętrza – wybierzemy materiały wykończeniowe (farby czy tapety na ścianę, rodzaj podłogi), zaprojektujemy meble, dopasujemy sprzęty oraz wszystkie dodatki i dekoracje. W kwestii wyboru tych elementów będziemy się z Państwem konsultować – wszystkie one muszą być zgodne z Państwa wizją i upodobaniami. Wreszcie otrzymają Państwo projekt, który przedstawi całą nową aranżację wnętrza.

Aranżacja wnętrz krok 5 – Opracowanie projektu końcowego

Po akceptacji wstępnego szczegółowego projektu opracujemy projekt końcowy. Jego najważniejsze elementy to trójwymiarowa wizualizacja, dzięki której zobaczą Państwo swoje wnętrze w tej nowej aranżacji. Po ewentualnych zmianach oraz dopracowaniu szczegółów przygotujemy dokumentację z rysunkami technicznymi i wytycznymi dla wykonawców projektu. Otrzymają Państwo również zestawianie wszystkich materiałów oraz kosztorys.

Aranżacja wnętrz krok 6 – Nadzór nad realizacją projektu

Możemy Państwu zaproponować częściowy nadzór nad realizacją aranżacji wnętrza, czyli dopilnowanie zgodności wszystkich prac remontowych, wykończeniowych oraz dekoratorskich z założeniami projektu, lub całkowite przejęcie odpowiedzialności za nadzór nad pracami. W drugim wypadku będą Państwo mogli po prostu wejść do swojego nowego wnętrza i zamieszkać w nim, bez żadnych dodatkowych obowiązków.

W pracowni Ornali Interiors tworzymy także meble i oryginalne dekoracje, m.in. lampy, lustra, obrazy, grafiki i kompozycje roślinne, które chętnie zamieszkają razem z Państwem w nowym wnętrzu.

W jakim stylu aranżujemy wnętrza?

Nasze aranżacje wnętrz (w Warszawie, ale też w całej Polsce) są dopasowane przede wszystkim do upodobań i preferencji naszych Klientów. Odnajdujemy się natomiast w różnych stylach – od klasycznego i nowoczesnego, przez amerykański, skandynawski czy francuski, po art déco, boho i vintage. Uwielbiamy też czerpać z kilku stylów i łączyć ich cechy w jedną spójną eklektyczną całość.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi realizacjami!