Śledź nas

Home staging

  /  Home staging
Przygotujemy nieruchomość do sprzedaży lub na wynajem.

Home staging – Warszawa i cała Polska

Jeśli myślą Państwo o sprzedaży lub wynajmie nieruchomości, gorąco zachęcamy do skorzystania z usługi home staging – kompleksowego przygotowania całej nieruchomości, aby stała się atrakcyjna dla nabywców czy najemców. Dzięki temu szybko zrealizują Państwo swoje przedsięwzięcie i osiągną możliwie najwyższy zysk.

Pracownia Ornali Interiors na co dzień zajmuje się aranżacją wnętrz oraz tworzeniem wyjątkowych mebli i dekoracji. W zależności od wysokości budżetu przygotujemy propozycję zmian we wnętrzu, które podniosą wartość nieruchomości, a także przekonają do szybkiego zakupu lub wynajęcia Państwa mieszkania, domu czy biura.

Zapraszamy do rozmowy o Państwa inwestycji!

Czym konkretnie jest home staging?

Home staging to usługa o złożonym i zmiennym zakresie (dostosowanym do potrzeb i zależnym od budżetu). Polega na profesjonalnym przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży lub wynajmu celem jest szybkie zwiększenie jej atrakcyjności w oczach nabywców, bądź najemców. W zależności od zakładanego budżetu są to mniej lub bardziej szeroko zakrojone działania dekoratorskie oraz naprawa wszelkich usterek, które obniżają wartość i atrakcyjność nieruchomości.

Po części home staging to także usługa marketingowa. Znając wartość wnętrza i jego szczególne cechy, możemy przygotować skuteczną ofertę sprzedażową wraz ze zdjęciami, które wydobędą na pierwszy plan zalety nieruchomości.

Jak przebiega home staging w praktyce?

W ramach home staging możemy np. odświeżyć aranżację ścian, wymienić na nowe zniszczone meble i sprzęty, przeprowadzić niezbędne naprawy (np. hydrauliczne, elektryczne) i nadać wnętrzu określony charakter za pomocą dodatków i dekoracji: stylowych lamp i luster, ciekawych kompozycji roślinnych, oryginalnych obrazów i grafik. Wszystko zależy od potrzeb wnętrza, oczekiwań oraz zasobności budżetu. Nasza pracownia specjalizuje się w produkcji unikatowych mebli i dodatków, więc możemy zaproponować korzystne ceny, szybki czas realizacji home staging i kompleksowy zakres usługi.

W Ornali Interiors realizujemy usługę home staging w Warszawie, ale też w całej Polsce. Zakres prac jest uzależniony od Państwa potrzeb i oczekiwań oraz od budżetu, jaki chcą Państwo przeznaczyć na działania aranżacyjne. Naszym celem – przy wykorzystaniu minimum środków, jest uatrakcyjnienie nieruchomości na tyle, aby mogli ją Państwo z powodzeniem i szybko sprzedać lub wynająć.

Jakie usługi realizujemy w ramach home staging w Warszawie?

Wspomnieliśmy już, że rodzaj i zakres usług świadczonych w ramach home staging jest w naszej pracowni Ornali Interiors zmienny – chcemy dopasować się do Państwa potrzeb oraz oczekiwań, ale także realnie podnieść atrakcyjność i wartość wnętrza, a to już zależy również od jego stanu technicznego i obecnego sposobu aranżacji.

  • Konsultacje z projektantką wnętrz i home stagerem. Doświadczona – zarówno w aranżacji wnętrz, jak i w home stagingu – projektantka zapozna się z Państwa nieruchomością i wskaże przyczyny problemów z jej sprzedażą czy wynajmem. Nakreśli elementy do poprawy i przekaże wskazówki, które będą pomocne do uatrakcyjnienia nieruchomości.
  • Opracowanie listy poprawek i kosztorysu. Jeśli jest jeszcze za wcześnie dla Państwa na decyzję dotyczącą rearanżacji nieruchomości, specjaliści home staging z Ornali Interiors opracują dla Państwa wytyczne, czyli spis elementów do poprawy, naprawy czy całkowitej zmiany, oraz dołączą do niego kosztorys.

W ten sposób będą Państwo mogli wprowadzić zmiany we własnym zakresie lub też w niedalekiej przyszłości skorzystać z naszej usługi home stagingu. Na pewno będą Państwo wiedzieć, ile pracy i pieniędzy trzeba włożyć w remont czy działania aranżacyjne, aby osiągnąć oczekiwany, wysoki zysk.

  • Kompleksowa usługa home staging. Mogą Państwo do razu powierzyć swoją nieruchomość w nasze dobre ręce. W zależności od ustalonego wcześniej budżetu określimy zakres prac remontowych. Zawsze zależy nam na naprawie, czy wymianie niedziałającego wyposażenia oraz na drobnych pracach dekoratorskich, które są w stanie zupełnie odmienić wnętrze.
  • Podniesienie wartości nieruchomości. Zawsze zależy nam na tym, aby podnieść realną wartość całej nieruchomości, natomiast ta możliwość jest uzależniona od wysokości Państwa budżetu oraz stanu technicznego nieruchomości. Mogą być Państwo jednak pewni, że inwestując nieco środków, zarobią na sprzedaży czy wynajmie. Zaproponujemy, co trzeba zmienić i ile pieniędzy na to wydać, aby zysk był jak największy!
  • Sesja zdjęciowa, wizualizacje, oferta sprzedaży. Jesteśmy specjalistami w dziedzinie projektowania i aranżacji wnętrz, mamy wiedzę i doświadczenie, które pozwalają nam wyeksponować we wnętrzu to, co w nim najcenniejsze – standard, komfort i styl.

W ramach home staging opracujemy dla Państwa kompleksowe materiały sprzedażowe. W przypadku większego remontu bądź znaczących zmian  w aranżacji możemy przygotować dla Państwa również wizualizację, która przekona potencjalnych nabywców do skorzystania z Państwa oferty.

Co mają na celu zabiegi z zakresu home staging?

Głównym celem home staging jest przygotowanie nieruchomości do wynajmu lub sprzedaży w taki sposób, aby stała się ona atrakcyjna dla nabywców.

Dzięki temu taką nieruchomość można spieniężyć szybciej i osiągnąć zakładany (lub wyższy) zysk. Z założenia home staging przy jak najniższych wydatkach ma w jak największym stopniu uatrakcyjnić nieruchomość.

Dodatkowo home staging może realnie podnieść wartość nieruchomości na rynku – sprawić, że przy niewielkim nakładzie finansowym jej cena będzie znacznie wyższa niż pierwotnie. Jest to więc rodzaj inwestycji!

Dlaczego warto zdecydować się na home staging z Ornali Interiors?

  • Doświadczenie. Doświadczeni projektanci i home stager wie, na czym zależy nabywcom nieruchomości, a co ich odrzuca od zakupu, czy też wynajmu. Czasem to tylko kilka drobnych elementów, z których właściciel nieruchomości nawet nie zdaje sobie sprawy, a które przekreślają szansę na spieniężenie domu czy mieszkania. My je zdiagnozujemy i naprawimy – szybko i za niewielką kwotę.
  • Obiektywizm. Właściciele nieruchomości patrzą na swoją przestrzeń przez pryzmat emocji, przeżyć i wspomnień, które są jej udziałem – to naturalne! Projektant natomiast patrzy na wnętrze obiektywnie, jest w stanie znaleźć ten potencjał sprzedażowy nawet w nieoczywistych i niepozornych elementach.
  • Perswazja. W Ornali Interiors wiemy, czego szukają we wnętrzach nabywcy i najemcy i jak zapewnić im te korzyści i emocje, których pragną. Wiemy także, jak wzbudzić takie odczucia u klientów, jak uderzyć w tę czułą strunę, która zdecyduje o zakupie, czy wynajmie nieruchomości – tu i teraz!
  • Profesjonalizm. Wszystkie prace z zakresu remontu oraz aranżacji wnętrza przeprowadzamy profesjonalnie – dotyczy to zarówno doboru konkretnych cech i elementów stylistycznych, jak i solidności, trwałości mebli i dodatków. Tak przygotowane wnętrze jest całościowo zaaranżowane, a klient – niechętny samodzielnemu wykończeniu, czy remontowi – może się od razu wprowadzić.