Śledź nas

ornali-interiors.com

  /  blog   /  Styl nowojorski- jak urządzić wnętrze w tym stylu?

Styl nowojorski- jak urządzić wnętrze w tym stylu?

Pierwsze skojarzenie z nowojorskim apartamentem to przede wszystkim eleganckie, ponadczasowe wnętrze z meblami wykonanymi z materiałów wysokiej jakości. Meble w stylu nowojorskim tworzone są zatem ze szlachetnych gatunków drewna, ekskluzywnych tkanin oraz szklanych, metalowych i niklowanych i drewnianych elementów tworzących tym samym luksusową atmosferę wnętrza.

Styl nowojorski charakteryzuje się przede wszystkim elegancką ponadczasowością, dzięki czemu wnętrza w tej stylistyce wciąż pozostają modne. Mieszkania w stylu nowojorskim są więc bogate w faktury, dodatki, uwielbiają symetrię i dobre proporcje mebli.

Od pewnego już czasu styl ten nieco ewoluuje, co oznacza, że zamiast drewnianych mebli pojawiają się modele wykonane ze szkła oraz metalu. Są one nadal utrzymane w klasycznym i eleganckim kształcie lecz wyglądają lżej wizualnie. W ten sposób meble nowojorskie dopasowują się również do stylu życia oraz oczekiwań współczesnych ludzi, jakim jest wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań oraz materiałów do lubianej bazy stylistycznej.

Wnętrza nowojorskich apartamentów charakteryzuje przede wszystkim przestronność oraz dobre oświetlenie przestrzeni, które gwarantują ogromne okna, a także zastosowanie wielu źródeł sztucznego światła w postaci żyrandoli oraz lamp stojących i stołowych. Oświetlenie wpływa również znacząco na kolor samego mebla, który także pełni ważną rolę w tego typu wnętrzach. Tkaniny takie jak welury pięknie odbiją od siebie światło, tworząc ciekawe, trójwymiarowe barwy, urozmaicając w ten sposób jednolity kolor mebli i dodatków. Punkt centralny, czyli tzw. focal point, wyznacza główną przestrzeń danego pomieszczenia, wokół której zazwyczaj „toczy się życie”. We wnętrzach utrzymanych w nurcie nowojorskim miejscem tego rodzaju jest najczęściej wygodna strefa wypoczynkowa ze stolikiem kawowym oraz z sofą i fotelami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj odpowiedź